Przewrócona cysterna z benzyną

10 grudnia 2022 roku o godzinie 16:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 812 w miejscowości Krupe.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że ciągnik siodłowy wraz z cysterną znajdują się poza drogą, a kierowca opuścił pojazd przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w samochodzie, wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa oraz położeniu na cysternę poduszki z piany ciężkiej. W trakcie prowadzenia dalszej części rozpoznania zlokalizowano wyciek niewielkiej ilości benzyny. Z uwagi na brak możliwości uszczelnienia zdecydowano o zbieraniu wyciekającego paliwa do zbiorników zastępczych.

Na drugi dzień w godzinach porannych przy udziale firmy specjalistycznej podjęto działania mające na celu postawienie zestawu na koła i odholowanie w bezpieczne miejsce, gdzie przygotowano go do transportu na parking dedykowany uszkodzonym pojazdom przewożącym substancje niebezpieczne.

W działaniach uczestniczyło w sumie 15 zastępów PSP i OSP w sile 54 strażaków w tym: Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego – st. bryg. Tomasz Podkański, ścisłe kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego „Lublin-1”.

Skip to content